Діамантовий живопис прийшов до нас зі Сходу і зі стрімкою силою завойовує серця рукодільниць усього світу. Не потрібно бути ні художником, ні досвідченою вишивальницею, достатньо бажання створити дивовижний шедевр і отримати задоволення від творчості! Про "діамантову вишивку" можна говорити дуже багато, але все одно передати тієї краси, того задоволення і захоплення від вже викладеної картини ні словами, ні фото не передати. Хто пробував це мистецтво - мене зрозуміє, хто тільки думає придбати чи ні такий набір, відповідь одна - купіть і не пошкодуєте.
А тепер корисна інформація про алмазну живопису і інструкція по роботі.
Набори в діамантовій техніці діляться на два типи: повна і часткова викладка. У першому випадку ми маємо картинку, яка викладається стразами цілком, в другому - тільки головний об'єкт, а фон залишається недоторканим. Зазвичай набори з частковою викладкою йдуть великих розмірів, що дозволить повісити картину на стіні і вона гідно (а не самотньо) буде прикрашати ваш інтер'єр і при цьому ви витратите менше грошей, ніж на набір з повною викладкою.
Крім того, в наборах діамантової вишивки можуть зустрічатися як скляні (схожі на камені Сваровскі), так і акрилові стрази. Акрилові стрази надають картинам більше насиченості, яскравості і чіткості. Скляні ж - блиск і переливання.
Скляні стрази мають круглу форму. І за моїми спостереженнями, найчастіше використовуються при частковій викладці картин. Акрилові стрази за формою поділяються на два типи: квадратні й круглі. У більшості випадків, акрилові стрази мають квадратну форму. Якщо придивитися до квадратних стразів, то можна побачити, що вони мають різне огранювання: на одних 9 граней, на інших - 13. Викладати стрази з різним огранюванням потрібно довільно, так як це додає картинці особливий ефект, стрази переливаються і блищать при попаданні променів світла.
Набори з круглими акриловими стразами виготовляються з відносно недавнього часу. І використовуються головним чином в картинах з частковою викладкою.
Стрази в наборах розкладені по пакетиках. Кожен пакетик підписаний номером кольору, який відповідає символу на схемі. Якщо в китайських наборах номери страз видно відразу, то в наборах фірми "LasKo" знайти їх позначення з першого разу дається не всім. Номер страз вказано на спайці кожного пакетика (цифри номера вжаті) !!!
У набір входить пінцет або стилус, за допомогою якого викладаються стрази, а також пластикове блюдце.
В наборах з круглими стразами входить спеціальний олівець для страз, до якого вони прилипають. З його допомогою ви переносите стрази з мисочки на схему. Олівці бувають різні. Білий олівець, його треба тільки підточити і стрази будуть до нього липнути. Але він може залишати білі сліди, якщо сильно на нього тиснути при викладенні, або якщо олівцем пробувати посунути страз на своє місце. Ці сліди легко можна витерти. Але як то кажуть, навіщо витрачати на це час, якщо є інший олівець - пластиковий (стилус). До нього дається рожевий шматочок клею, який покритий плівкою. Треба увіткнути краще олівець в рожевий шматочок, а потім взяти стразину і помістити на схему. Такі олівці слідів не залишають.
Полотно в більшості випадків згорнуте в рулон, але якщо воно раптом зам'ялося - спробуйте пропрасувати праскою з парою зі зворотного боку схеми, обов'язково через ганчірочку. Температуру праски не більше 120 С або на програмі "шовк". Якщо є заломи і в їх місцях клейовий шар відійшов від полотна, при цьому вийшов повітряний міхур, не переживайте, спробуйте лезом прорізати клейовий шар, повітря вийде і клей прилипне до полотна. Якщо порушився клейовий шар, можна використовувати клей або двосторонній скотч. Клейову рамку алмазної мозаїки під час роботи заклейте відрізками паперу від клейової стрічки, буквами вгору. Це допоможе уникнути приклеювання дрібного пилу.
За допомогою пінцета (олівця) стрази викладаємо і трохи притискаємо на клейовий шар полотна. При наклеюванні стрази повинні бути, як можна ближче один до одного. Намагайтеся викладати алмази точно в те місце, яке для цього призначене. У разі помилки пінцетом можна легко відірвати стразинку і виправити промах. При необхідності можна підрівняти ряди по вертикалі і горизонталі лінійкою. Єдиних правил з викладення страз не існує. Викладайте, як Вам зручно. Практика показує, що відклеюватися шматочками по 5 * 10 см або 10 * 10 см найзручніше. Можна збирати по кольрах або в шаховому порядку. При таких методах не відбувається зміщення малюнка і стрази самі вирівнюються.
Іноді при викладанні квадратних страз один алмазик не влазить, йому мало місця. Не турбуйтесь. Просто покладіть його і сильніше натисніть пінцетом, при цьому почуєте неголосне клацання.
Стрази в наборах йдуть з запасом, але іноді трапляється, що не вистачає страз якогось кольору, не панікуйте! Спробуйте підібрати з тих кольорів, що є в наборі. Повірте, якщо колір підібраний правильно, ніхто крім вас цього не помітить. Після того, як вся схема заповнена стразами - картина готова. Для того щоб стрази краще встали на свої місця, рекомендується прокачати викладену картину качалкою. Готову картину оформлюєте в рамку. При оформленні роботи краще помістити картинку під скло. Якщо картина буде оформлена без скла, то рекомендується покрити її лаком (добре підходить аерозольний автомобільний лак, побутовий акриловий лак). Якщо будете покривати лаком, то спочатку спробуйте на маленькому шматочку.
На результат готової роботи дуже великий вплив має розмір картини. Адже чим більше розмір, тим чіткіше виходить зображення і навпаки. Це варто враховувати при виборі набору.